About Me

My photo
Law Office of Aycan Iskent is a boutique law practice that prides itself on providing the highest quality of legal service in the pursuit of its clients’ best interests. Practice provides comprehensive legal services encompassing numerous disciplines, including immigration law, and business transactions and international law. Her immigration practice areas include immigration-related corporate policy formulation, especially for entrepreneurs and start-ups; permanent residence and citizenship; visas for executives, managers, scientists, scholars, investors, professionals, students and visitors; PERM labor certifications; employment-based immigrant visa petitions; global visas and consular practice; and asylum. She has successfully assisted many businesses and entrepreneurs, investors, and technology professionals on best practices and strategies to secure employment-based immigration benefits, while maintaining compliance with immigration legal requirements. Email info@ekenerlaw.com to schedule your consultation.

Monday, July 6, 2020

ONLINE EĞİTİM ALAN F-1 STATÜNDEKİ ÖĞRENCİLERİN STATÜLERİ HAKKINDA yapilan 07/06/2020 tarİHLİ AÇIKLAMA


Yeni yapılan açıklamaya göre, eğitimlerinin tamamını online eğitim olarak veren okullara devam eden göçmen olmayan F-1 ve M-1 statüsündeki öğrenciler, tamamen online ders alarak ABD’de kalamayacaklardır. U.S. Department of State (ABD Dışişleri Bakanlığı), güz dönemi için tamamen online eğitim veren okullara ve/veya programlara kayıtlı öğrencilere vize vermeyecek veya U.S. Customs and Border Protection (ABD Gümrükleri ve Sınır Koruması), bu öğrencilerin ABD’ye girmesine izin vermeyecektir. Halihazırda ABD'de bu online eğitim programlarına kayıtlı olan öğrenciler ülkeden ayrılmalı veya yasal statülerini korumak için yüz yüze eğitim veren bir okula transfer olmalıdırlar. Aksi takdirde, sınır dışı edilme işlemlerinin başlatılması da dahil olmak ve bununla sınırlı olmamak üzere göçmenlik sorunları ile karşılaşabilirler. 

Karma modeli benimseyen okullara (online ve yüz yüze karışık eğitim veren okullara) giden göçmen olmayan F-1 öğrencilerinin online olarak birden fazla ders veya üç kredi almalarına izin verilecektir.

Kendi durumunuza özel göçmenlik durum değerlendirmesi ve planlaması icin ofisimizle info@ekenerlaw.com adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz. 


Bu icerik hukuki gorus verme amacli olmayip, uzman bir hukukcunun gorusu alinmadan hicbir sekilde yasal dayanak teskil etmez.

This content is not intended as legal advice, and cannot be relied upon for any purpose without the services of a qualified professional.


Ailenizi ve kendinizi yasadisi olarak hukuki hizmet veren "gocmenlik danismanlarindan" (immigration consultants) ve "lisansiz avukatlardan" koruyun. Bu kisiler sizin yasal durumunuz icin gorus, oneri, tavsiye vermeye yasalarca yetkili olmadiklari gibi gocmenlik hukuku konusunda yeterli egitim ve donanimlari yoktur.  Gocmenlik sorularinizi sadece U.S. lisansli gocmenlik avukatlarina sorunuz, ve onlarin gorus ve onerilerine itibar ediniz. 

No comments:

Post a Comment